• Nowość

Lampa LED Aputure Light Storm LS 60x

2 499,00 zł
Brutto

Lampy LED Aputure Light Storm LS 60x to lekki nowoczesny sprzęt o dużej mocy, kompaktowych wymiarach i szerokich możliwościach, które wykorzystasz na planie filmowym, w domowym studiu, podczas sesji zdjęciowych lub realizując swoje nagrania w terenie. Urządzenie oferuje możliwość regulacji temperatury barwowej, pozwalając dokładnie dopasować światło do Twojej wizji artystycznej, warunków zastanych lub scenografii. Dzięki zastosowaniu unikalnej asferycznej soczewki możesz regulować poziom rozproszenia wiązki bez konieczności inwestowania w dodatkowe urządzenia. Lampę wyposażono też w uniwersalne gniazdo V-mount, które sprawi, że praca na planie będzie jeszcze wygodniejsza.

Niedostępny


 • Produkty bezpośrednio od dystrybutora! Produkty bezpośrednio od dystrybutora!
 • Kup do 15:00. Wyślemy od razu! Kup do 15:00. Wyślemy od razu!
 • Masz 14 dni na zwrot towaru! Masz 14 dni na zwrot towaru!
 • Dostawa za granicę? Napisz do nas! Dostawa za granicę? Napisz do nas!

Lampy LED Aputure Light Storm LS 60x to lekki nowoczesny sprzęt o dużej mocy, kompaktowych wymiarach i szerokich możliwościach, które wykorzystasz na planie filmowym, w domowym studiu, podczas sesji zdjęciowych lub realizując swoje nagrania w terenie. Urządzenie oferuje możliwość regulacji temperatury barwowej, pozwalając dokładnie dopasować światło do Twojej wizji artystycznej, warunków zastanych lub scenografii. Dzięki zastosowaniu unikalnej asferycznej soczewki możesz regulować poziom rozproszenia wiązki bez konieczności inwestowania w dodatkowe urządzenia. Lampę wyposażono też w uniwersalne gniazdo V-mount, które sprawi, że praca na planie będzie jeszcze wygodniejsza. Light Storm LS 60x to kolejne urządzenie z rodziny Aputure, które współpracuje z wyjątkową aplikacją na smartfony i tablety Sidus Link. Pozwala ona na zdalne sterowanie jednym lub wieloma źródłami światła. Z jej pomocą uruchomisz również wyjątkowe efekty specjalne, które skutecznie urozmaicą klimat Twoich filmów. Dzięki dołączonym do zestawu adapterom urządzenie bez trudu zasilisz popularnymi akumulatorami Sony NP-F, a z przodu zainstalujesz dodatkowe akcesoria wspierane przez standard Bowens, takie jak wrota, czasze lub softboxy. Lampa Light Storm LS 60x jest również odporna na pył i zachlapania, dzięki czemu trudne warunki atmosferyczne nie pokrzyżują Twoich filmowych lub fotograficznych planów! Zobacz, co możesz zyskać, wybierając najnowszą linię produktów od Aputure, w której skład wchodzą nie tylko lampy, ale i wyjątkowe akcesoria, które znacząco rozszerzą Twój filmowy lub fotograficzny warsztat!

Lampa LED Aputure Light Storm LS 60x z przodu i z tyłu

Główne cechy lampy LED Aputure Light Storm LS 60x

 • maksymalne natężenie światła na poziomie 30 tysięcy luksów
 • regulacja temperatury barwowej światła od 2700K do 6500K
 • możliwość regulacji stopnia skupienia światła w zakresie od 15 do 45°
 • kompatybilna z akumulatorami z serii NP-F
 • gniazdo V-mount umożliwiające wygodny montaż alternatywnych źródeł zasilania
 • mocowanie widełkowe umożliwiające obrót lampy o 360°
 • 9 wbudowanych efektów świetlnych rozszerzających kreatywne zastosowanie lampy
 • wsparcie dla aplikacji Sidus Link pozwalającej kontrolować jedną lub całą grupę lamp z poziomu smartfona
 • odporna na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych (norma szczelności IP54)
 • adapter umożliwiający montaż akcesoriów w popularnym systemie Bowens
 • 8-skrzydełkowe wrota w zestawie

Ogromna moc, niewielkie wymiary

Pożegnaj się z ciężkimi nagrzewającymi się lampami i zobacz, jakie możliwości otwiera przed Tobą nowoczesna technologia bi-color LED. Urządzenie, którego maksymalna moc wyjściowa wynosi zaledwie 60 W, deklasuje 300-watowe reflektory studyjne typu Fresnel wyposażone w żarowe źródła światła! To jednak nie wszystko. Niestandardowa asferyczna optyka opracowana przez ekspertów z firmy Aputure pozwala wycisnąć z lampy Light Storm LS 60x punktowe światło o natężeniu 30 tysięcy luksów lub rozproszone, na poziomie 5200 luksów.

strumień światła lampy LED Aputure Light Storm LS 60x

Idealna temperatura barwowa

Zależy Ci na tym, aby światło lampy idealnie oddawało atmosferę określonej pory dnia, pomagało tworzyć ciepły lub nieco chłodniejszy klimat i było perfekcyjnie dopasowane do scenografii? Skorzystaj z predefiniowanych trybów CCT, które ułatwią testowanie różnych rozwiązań i pomogą efektywniej zarządzać Twoimi pomysłami. Zakres temperatury barwowej światła mieści się tutaj w przedziale od 2700 K do 6500 K. Dzięki temu emocje, nastroje i klimat kreowanych scen staną się jeszcze bardziej rzeczywiste i naturalne!

Lampy LED Aputure Light Storm LS 60x świecące ciepłym i zimnym światłem w różnych kierunkach

Naturalny kolor światła

Zastosowanie w lampie Aputure Light Storm LS 60x nowoczesne diody bi-color LED to kolejny krok w kierunku jeszcze lepszego odwzorowania kolorów emitowanego światła (od 2700 K do 6500 K), które jest przecież nieodłącznym elementem niepowtarzalnych scen filmowych i sesji fotograficznych. O rewelacyjnych wynikach tego modelu świadczą wysokie wartości współczynników CRI oraz TLCI. Określają one stopień podobieństwa światła do widma naturalnego światła słonecznego i zawierają się w przedziale od 0 do 100. Im wyższa wartość, tym lepiej oddawane są barwy oświetlanych przedmiotów - wyglądają one naturalniej. Współczynniki CRI oraz TLCI na poziomie 95+ gwarantują wierność barw oraz prawidłowe oddanie głębi tonów.

Lampa LED Aputure Light Storm LS 60x zainstalowana na statywie i podłączona do akumulatora

Światło punktowe lub rozproszone

Z lampą Light Storm LS 60x nie potrzebujesz dodatkowego modyfikatora, aby efektywnie zmniejszać lub zwiększać średnicę wiązki światła. Wszystko za sprawą unikalnej asferycznej soczewki stworzonej przez firmę Aputure. Skoncentruj mocny punktowy promień w wybranej części kadru lub rozprosz światło, niwelując występowanie cieni. Precyzyjną regulację zapewni ergonomiczne pokrętło, umieszczone na obudowie lampy.

dwie świecące lampy LED Aputure Light Storm LS 60x pokazane z boku

Odporna na trudne warunki atmosferyczne

Często filmujesz na zewnątrz? Szukasz lampy, która sprawdzi się w podróży? Wykorzystujesz na planie deszczownice, dymiarki i inne akcesoria, które wymagają szczególnej ostrożności? Z Aputure Light Storm LS 60x masz pewność, że trudne warunki pracy nie pokrzyżują Twoich planów. Zarówno głowica lampy, jak i wszystkie złącza zasilające zostały odpowiednio zabezpieczone. Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych zrealizujesz swoją wizję zgodnie z planem.

dwie świecące lampy LED Aputure Light Storm LS 60x pracujące podczas deszczu

Zaprowadź porządek na planie

Na widełkowym mocowaniu, które umożliwia komfortową regulację kierunku światła, umieszczono gniazdo V-mount. Pozwoli ono wygodnie wymieniać akumulatory, a także ograniczy liczbę akcesoriów plączących się pod nogami. Do gniazda V-mount podłączysz zarówno zasilacz sieciowy, jak i popularne akumulatory obsługujące standard D-Tap. W zestawie z lampą LED Aputure Light Storm LS 60x znajdziesz również specjalną płytkę montażową, która pomieści dwa ogniwa z serii NP-F. Wspomniany adapter bez trudu wepniesz w gniazdo V-mount. Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzesz, na planie zdjęciowym zawsze będzie panował porządek!

gniazdo V-mount na lampie LED Aputure Light Storm LS 60x

Wystarczy 1 akumulator

Pracując na akumulatorze, wcale nie musisz rezygnować z pełnej mocy, jaką oferuje lampa LED Aputure Light Storm LS 60x. Znane i docenione przez filmowców i fotografów rozwiązanie zastosowane w modelach Light Storm 120d II, 300d II oraz 300x pojawia się i tutaj. Jeden akumulator oferujący zasilanie w standardzie D-Tap wystarczy, aby w pełni wykorzystać możliwości lampy. To jednak nie wszystko! Dzięki dołączonemu do zestawu adapterowi Lampa LED Aputure Light Storm LS 60x może być zasilana popularnymi akumulatorami z serii NP-F. Są mniejsze, tańsze i korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści! Dwa akumulatory NP-F wystarczą, aby zapewnić sobie pełną moc - dokładnie taką jak w przypadku zasilania sieciowego! Co ważne, jedno ogniwo również pozwoli oświetlić Twój plan. Przy takim rozwiązaniu maksymalna moc światła będzie jednak o połowę mniejsza.

dwie baterie zainstalowane na adapterze podłączonym do lampy LED Aputure Light Storm LS 60x

Wyjątkowe 8-listkowe wrota

W zestawie z lampą LED Aputure Light Storm LS 60x znajdziesz wyjątkowe 8-listkowe wrota. To modyfikator oferujący ogromne możliwości kształtowania światła, z którego często korzystają profesjonalni filmowcy i fotografowie. Ergonomiczna 8-listkowa konstrukcja pozwala jeszcze precyzyjniej dostosowywać charakter światła do filmowanej bądź fotografowanej sceny. Dodatkowe skrzydełka, których nie oferują zazwyczaj tradycyjne wrota, dają jeszcze większe możliwości kontrolowania kształtu i wielkości wiązki światła. Dzięki temu wygrasz każdy pojedynek z niepożądanymi cieniami!

wrota 8-listkowe do lampy LED Aputure Light Storm LS 60x

Profesjonalny system mocowania Bowens

Mimo że lampy z serii LS 60 domyślnie oferują wygodny standard montażu akcesoriów Mini Mount, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które cieszą się ogromną popularnością wśród filmowców. Chodzi o system mocowania Bowens, z którego skorzystasz, dzięki dołączonemu do zestawu adapterowi. Dzięki niemu jeszcze lepiej dostosujesz charakter światła do swoich potrzeb, sięgając zarówno po modyfikatory z oferty Aputure (np. Light Dome II lub Light Dome mini II), jak i te pochodzące od innych producentów profesjonalnego sprzętu filmowego. Jeśli z czasem zamarzą Ci się nowe wrota, czasza lub softbox, bez żadnych problemów dobierzesz akcesorium, które spełni Twoje potrzeby, nie martwiąc się o to, czy system Mini Mount będzie z nimi kompatybilny!

adapter gniazda Bowens zainstalowany na lampie LED Aputure Light Storm LS 60x

Jeszcze więcej możliwości

Nowa seria produktów LS 60 to nie tylko dwie wielozadaniowe lampy, ale także wyjątkowe akcesoria, które dodatkowo rozszerzą możliwości kontroli światła i tworzenia za jego pomocą unikalnej atmosfery fotografowanych lub filmowanych scen. Ergonomiczny softbox Aputure LS60 pozwoli zmiękczać i rozpraszać światło, nadawać mu kontrast, a także precyzyjnie oświetlać wybrane części kadru. Z kolei strumienica Aputure Spotlight Mini Zoom umożliwi kreatywne zabawy z kształtem światła oraz rozmiarem jego wiązki. Dzięki nowemu systemowi mocowania Mini Mount potrzebujesz zaledwie kilku sekund, aby zainstalować akcesoria na właściwym miejscu i w wygodny sposób zabezpieczyć je za pomocą specjalnej blokady.

Softbox Aputure LS60 oraz strumienica Aputure Spotlight Mini Zoom nie są dołączone do zestawu z lampą LED Aputure Light Storm LS 60x. Akcesoria należy dokupić oddzielnie.

strumienica Aputure Spotlight Mini Zoom zainstalowana na lampie LED Aputure Light Storm LS 60x

Wbudowane efekty specjalne

Lampa LS 60x posiada 9 predefiniowanych trybów specjalnych: Paparazzi, Fireworks, Lightning, Faulty Bulb, TV, Pulsing, Strobe, Explosion oraz Fire. Dzięki nim w ciągu kilku sekund zasymulujesz światło lampy błyskowej, fajerwerki, burzę z piorunami, zepsutą żarówkę, stroboskop lub ciepłe światło ogniska. Pracując z trybami specjalnymi, możesz dowolnie regulować temperaturę barwową, aby jeszcze lepiej dopasować je do atmosfery filmów i zdjęć. Chcesz, aby w Twoich produkcjach pojawiły się efekty rodem z Hollywood? Skorzystaj z trybów specjalnych i zobacz jakie to proste!

zmienianie efektów specjalnych na wyświetlaczu lampy LED Aputure Light Storm LS 60x

Zdalne sterowanie z aplikacją Sidus Link

Lampa LED Light Storm LS 60x to kolejne urządzenie z rodziny Aputure, które współpracuje z autorskim ekosystemem Sidus Link. Wyjątkowa aplikacja na smartfony i tablety dostępna w Google Play, App Store, Huawei App Gallery oraz Mi App Store pozwala na zdalne sterowanie jednym lub wieloma źródłami światła. Dzięki temu praca na planie filmowym lub zdjęciowym staje się jeszcze wygodniejsza! Korzystając z aplikacji Sidus Link masz dostęp do niemal wszystkich funkcji fizycznego kontrolera lampy. Z jej pomocą możesz też zmieniać predefiniowane ustawienia oraz zapisywać własne efekty.

sterowanie lampą LED Aputure Light Storm LS 60x za pomocą aplikacji mobilnej Sidus Link

Specyfikacja

 • model: Aputure Light Storm LS 60x

 • temperatura barwowa światła: 2700 K - 6500 K

 • CRI: 95+

 • TLCI: 95+

 • CQS: 95 (średnia)

 • SSI (D56): 74

 • SSI (Tungsten): 86

 • maksymalny pobór mocy: 90 W

 • maksymalna moc wyjściowa: 60 W

 • natężenie prądu: < 6,5 A

 • napięcie robocze (zasilacz sieciowy): 19 V

 • napięcie robocze:

  • jeden akumulator NP-F: 6 ~ 8,4 V
  • dwa akumulatory NP-F: 12 ~ 16,8 V
  • akumulator D-Tap: 12 ~ 16,8 V
 • kąt świecenia: 15° ~ 45°

 • dozwolona temperatura pracy: -20°C ~ +45°C

 • system chłodzenia: aktywny

 • sterowanie:

  • On-board (panel sterujący na lampie)
  • aplikacja SidusLink (Bluetooth, SidusMesh™)
 • zasięg Bluetooth: ≤ 80 m

 • typ wyświetlacza: OLED

 • odporność na warunki atmosferyczne: tak

 • system mocowania modyfikatorów: LS 60 Mini Mount

 • średnica mocowania modyfikatorów: 120 mm

 • mocowanie statywowe: 16 mm / 5/8" (Baby Pin)

 • waga:

  • lampa: 1800 g
  • wrota: 222 g
  • zasilacz sieciowy: 370 g
  • adapter na akumulatory NP-F: 134 g
  • cały zestaw z walizką: 4,475 kg
 • wymiary:

  • lampa (bez uchwytu montażowego): 20,9 x 11,6 cm
  • lampa (z uchwytem montażowym): 28,0 x 15,6 x 12,7 cm
  • wrota (zamknięte): 13,4 x 10,8 x 3,3 cm
  • zasilacz sieciowy: 13,5 x 5,6 x 3,4 cm
  • adapter na akumulatory NP-F: 10,3 x 8,7 x 2,5 cm
  • torba transportowa: 42 x 20 x 20 cm

Zawartość zestawu

 • lampa LED Aputure Light Storm LS 60x
 • zasilacz sieciowy
 • adapter na 2 akumulatory NP-F
 • adapter LS 60 Mini Mount - Bowens
 • 8-skrzydełkowe wrota
 • kabel zasilający AC CON Cable
 • kabel zasilający D-tap DC Cable
 • torba transportowa

Fotometria

CCTOdległość1 m3 m5 m
2700 K Spot (15°) 25110 lx 3125 lx 1116 lx
2700 K Spot (15°) 2332 cd 290 cd 104 cd
2700 K Flood (45°) 4464 lx 525 lx 201 lx
2700 K Flood (45°) 415 cd 49 cd 19 cd
5600 K Spot (15°) 33480 lx 441 lx 1451 lx
5600 K Spot (15°) 3,110 cd 394 cd 134 cd
5600 K Flood (45°) 5803 lx 703 lx 268 lx
5600 K Flood (45°) 539 cd 66 cd 25 cd
6500 K Spot (15°) 32364 lx 4018 lx 1395 lx
6500 K Spot (15°) 3007 cd 373 cd 129 cd
6500 K Flood (45°) 5580 lx 670 lx 246 lx
6500 K Flood (45°) 519 cd 61 cd 22 cd