• Nowość

Soczewka Aputure F10 Fresnel

1 299,00 zł

Soczewka Aputure F10 Fresnel to pierwszy na rynku modyfikator tego typu o średnicy aż 25 cm, wyposażony w popularne mocowanie typu Bowens. Dzięki zastosowaniu dwóch unikalnych soczewek urządzenie pozwala zwiększyć wydajność lampy LED nawet o 340%. Rozproszenie/skupienie wiązki światła można regulować w zakresie od 15° do 45° za pomocą ergonomicznego pierścienia. Specjalne gniazdo "drop-in" pozwala zainstalować z przodu dodatkowe akcesoria takie, jak siatki lub wrota. W zestawie z soczewką Aputure F10 Fresnel znalazła się również solidna torba transportowa.

 • Produkty bezpośrednio od dystrybutora! Produkty bezpośrednio od dystrybutora!
 • Kup do 15:00. Wyślemy od razu! Kup do 15:00. Wyślemy od razu!
 • Masz 14 dni na zwrot towaru! Masz 14 dni na zwrot towaru!
 • Dostawa za granicę? Napisz do nas! Dostawa za granicę? Napisz do nas!

Soczewka Aputure F10 Fresnel to pierwszy na rynku modyfikator tego typu o średnicy aż 25 cm, wyposażony w popularne mocowanie typu Bowens. Dzięki zastosowaniu dwóch unikalnych soczewek urządzenie pozwala zwiększyć wydajność lampy LED nawet o 340%. Rozproszenie/skupienie wiązki światła można regulować w zakresie od 15° do 45° za pomocą ergonomicznego pierścienia. Specjalne gniazdo "drop-in" pozwala zainstalować z przodu dodatkowe akcesoria takie, jak siatki lub wrota. W zestawie z soczewką Aputure F10 Fresnel znalazła się również solidna torba transportowa.

Soczewka Aputure F10 Fresnel

Główne cechy produktu

 • pierwsza na rynku soczewka Fresnela o średnicy 25 cm z mocowaniem Bowens
 • zwiększenie wydajności lamp LED nawet o 340%
 • regulacja rozproszenia/skupienia wiązki światła w zakresie od 15° do 45°
 • wygodna i szybka instalacja wrót Aputure F10 Barn Doors oraz innych modyfikatorów światła
 • ergonomiczne otwory wentylacyjne odprowadzające ciepło i zapobiegające uciekaniu światła
 • wierne oddanie charakterystyki światła słonecznego
 • torba transportowa w zestawie

Soczewka Fresnela jakiej jeszcze nie było!

Aputure F10 Fresnel to pierwsza na rynku soczewka o średnicy 25 cm (9,84 cala), którą wyposażono w mocowanie Bowens. To powszechny i ceniony standard wykorzystywany w branży filmowej i fotograficznej. Dzięki temu w wygodny sposób zainstalujesz ją na wielu popularnych lampach, bez konieczności inwestowania w dodatkowe adaptery. Urządzenie pozwala zwiększyć wydajność światła LED, a także poprawić jego jakość. Uzyskane efekty można porównać z topowymi lampami wykorzystywanymi w Hollywood, takimi jak Mole Richardson 5K Tungsten Par lub ARRI Studio 2K.

Soczewka Aputure F10 Fresnel - Soczewka Fresnela jakiej jeszcze nie było!

To się nazywa jasność!

Mimo że uniwersalna soczewka z mocowaniem Bowens z powodzeniem wzmocni światło wielu różnych lamp, producent zachwala wyjątkowe połączenie ze swoim flagowym 600-watowym modelem Aputure LS 600d Pro, wyposażonym w nowoczesne diody COB LED. Ta kombinacja w przedbiegach pokonuje moc takiego klasyka jak ARRI Studio 2K i dorównuje intensywnościom skupienia modelowi 5K Tungsten Par. Pomiary z odległości 3 metrów wskazują na przeszło 11 tysięcy luksów przy świetle rozproszonym i niemal 30 tysięcy luksów, gdy skupimy wiązkę! Z takim wynikiem zestaw ten z powodzeniem może konkurować ze znacznie mocniejszymi lampami HMI!

Soczewka Aputure F10 Fresnel - To się nazywa jasność!

Moc podkręcona o 340%

W urządzeniu zastosowano unikalne połączenie dwóch soczewek, które użytkownicy sprzętu Aputure mogą kojarzyć z docenionego przez filmowców i fotografów na całym świecie modyfikatora Aputure Fresnel 2X. Taka konstrukcja znacząco ogranicza wycieki światła. Co istotniejsze, układ ten pozwala uzyskać rozproszony strumień światła, który jest o 340% mocniejszy niż w przypadku lampy LS 600d Pro bez soczewki!

Soczewka Aputure F10 Fresnel - Moc podkręcona o 340%

Pełna kontrola nad wiązką światła

Precyzyjną regulację kąta promienia światła zapewnia ergonomiczny pierścień znany z modelu Aputure Fresnel 2X. Działa on w zakresie od 15° do 45°, pozwalając na uzyskanie rozproszonej lub skupionej wiązki. Dzięki temu jeden ruch dłoni wystarczy, aby precyzyjnie dostosować kąt do charakterystyki tworzonej scenerii. Żadnych dodatkowych pokręteł i uchwytów! Po prostu przekręć pierścień i zapewnij sobie światło, jakiego potrzebują Twoje kadry!

Soczewka Aputure F10 Fresnel - Pełna kontrola nad wiązką światła

Jak miękkie promienie słońca...

Zyskaj więcej światła dzięki prawom fizyki! Soczewka Aputure F10 Fresnel pozwala wycisnąć jeszcze więcej z lamp wyposażonych w mocowanie Bowens. Wykorzystanie modyfikatora pozwala zmiękczyć cienie i osiągnąć bardziej organiczną charakterystykę światła. Z soczewką Aputure F10 Fresnel wykreujesz naturalny klimat dnia, imitując zachowanie słońca!

Soczewka Aputure F10 Fresnel - Jak miękkie promienie słońca...

Optymalne odprowadzanie ciepła

Obudowa soczewki Aputure F10 Fresnel została dopracowana w najmniejszych szczegółach. Producent zadbał o ergonomię otworów wentylacyjnych, które bardzo dobrze odprowadzają na zewnątrz ciepło generowane przez lampę. Co ważne, nie tworzą one prześwitów, przez które mogłoby uciekać światło. Jest to szczególnie ważne podczas pracy na planach filmowych, gdzie liczy się precyzja i perfekcyjne oddanie wizji artystycznej.

Soczewka Aputure F10 Fresnel - Optymalne odprowadzanie ciepła

Wygodna instalacja wrót i innych akcesoriów

Mocowanie Bowens i 25 cm średnicy to nie jedyne wyróżniki tej wyjątkowej soczewki. Konstruktorzy z firmy Aputure nie zapomnieli o dodatkowych akcesoriach, które umożliwiają jeszcze lepszą kontrolę światła. Właśnie dlatego w przedniej części soczewki zainstalowane specjalne gniazdo "drop-in" pozwalające umieścić tam kolejny modyfikator w ciągu zaledwie kilku sekund. Kontroluj kształt i wielkość wiązki za pomocą wrót Aputure F10 Barn Doors lub skorzystaj ze specjalnych metalowych siatek o średnicy 330 mm (np. ARRI Scrims).

Soczewka Aputure F10 Fresnel - Wygodna instalacja wrót i innych akcesoriów

Kompatybilne z soczewką Aputure F10 Fresnel wrota Aputure F10 Barn Doors należy dokupić oddzielnie.

Torba transportowa w zestawie

Porządek na planie fotograficznym i filmowym to gwarancja sprawnej pracy, ale również minimalizacja ryzyka uszkodzenia cennego sprzętu. Właśnie dlatego w zestawie z soczewką Aputure F10 znajdziesz solidną torbę transportową z gąbkowym wypełnieniem. Takie rozwiązanie zapewni wygodny transport na plan i sprawi, że modyfikator światła będzie zawsze bezpieczny i gotowy do pracy z reflektorami wyposażonymi w mocowanie Bowens.

Soczewka Aputure F10 Fresnel - Torba transportowa w zestawie

Specyfikacja

 • model: Aputure F10 Fresnel

 • średnica soczewki: 25 cm

 • średnica gniazda na akcesoria: 33,29 cm

 • mocowanie: Bowens

 • wzmocnienie wiązki światła (z lampą Aputure LS 600D PRO): 340%

 • wymiary:

  • (złożona soczewka / światło rozproszone 45°): 34,6 x 34,5 x 17,2 cm
  • (rozłożona soczewka / światło skupione 15°): 34,6 x 34,5 x 25,0 cm
  • torba transportowa: ⌀39 x 19 cm
 • waga:

  • soczewka: 3850 g
  • torba transportowa: 1800 g

Zawartość zestawu

 • soczewka Aputure F10 Fresnel
 • torba transportowa

Fotometria

Odległość1 m3 m5 m
Lampa LS 600d Pro z soczewką F10 Fresnel (światło rozproszone 45°) 89200 lx 11400 lx 4260 lx
Lampa LS 600d Pro z soczewką F10 Fresnel (światło rozproszone 45°) 8289 cd 1063 cd 395 cd
Lampa LS 600d Pro z soczewką F10 Fresnel (światło skupione 15°) 224200 lx 29300 lx 10580 lx
Lampa LS 600d Pro soczewką F10 Fresnel (światło skupione 15°) 20836 cd 2723 cd 983 cd