Lampa LED Amaran F22x - V-mount

4 199,00 zł

Amaran F22x - V-mount to elastyczna mata świetlna o wymiarach 60 na 60 cm, która stanowi wspaniałą alternatywę dla ciężkich paneli LED, zamkniętych w dużych obudowach. To idealny wybór do pracy w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Urządzenie ma 5 mm grubości i waży zaledwie 0,8 kg. Zainstalujesz je w dowolnym miejscu za pomocą taśmy, rzepów Velcro lub opasek zaciskowych. Rozkładany uchwyt X-Frame pozwoli również skorzystać z dołączonych do zestawu modyfikatorów światła (softbox oraz grid), a także połączyć lampę z profesjonalnymi statywami i uchwytami "magic arm". Maksymalna moc wyjściowa lampy to aż 200 W. Urządzenie oferuje regulację temperatury barwowej (2500 K - 7500 K) oraz zestaw 9 predefiniowanych efektów specjalnych.

Ostatnie sztuki

 • Produkty bezpośrednio od dystrybutora! Produkty bezpośrednio od dystrybutora!
 • Kup do 15:00. Wyślemy od razu! Kup do 15:00. Wyślemy od razu!
 • Masz 14 dni na zwrot towaru! Masz 14 dni na zwrot towaru!
 • Dostawa za granicę? Napisz do nas! Dostawa za granicę? Napisz do nas!

Amaran F22x - V-mount to elastyczna mata świetlna o wymiarach 60 na 60 cm, która stanowi wspaniałą alternatywę dla ciężkich paneli LED, zamkniętych w dużych obudowach. To idealny wybór do pracy w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Urządzenie ma 5 mm grubości i waży zaledwie 0,8 kg. Zainstalujesz je w dowolnym miejscu za pomocą taśmy, rzepów Velcro lub opasek zaciskowych. Rozkładany uchwyt X-Frame pozwoli również skorzystać z dołączonych do zestawu modyfikatorów światła (softbox oraz grid), a także połączyć lampę z profesjonalnymi statywami i uchwytami "magic arm". Maksymalna moc wyjściowa lampy to aż 200 W. Urządzenie oferuje regulację temperatury barwowej (2500 K - 7500 K) oraz zestaw 9 predefiniowanych efektów specjalnych.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount

Główne cechy produktu

 • elastyczna mata świetlna o wymiarach 60 na 60 cm
 • wszechstronne źródło światła wysokiej jakości
 • wysoka jakość wykonania zapewniająca ogromną wytrzymałość
 • znakomita alternatywa dla ciężkich lamp i tradycyjnych paneli LED
 • idealny wybór do pracy w ciasnych i trudno dostępnych miejscach
 • 5 mm grubości pozwoli zainstalować ją w dowolnym miejscu – wystarczy gafer lub klamerki
 • waży zaledwie 0,8 kg, dzięki czemu sprawdzi się w połączeniu z wysięgnikami i ramionami statywowymi c-stand, które pozwalają oświetlać sceny z góry
 • metalowe pierścienie pozwalające zamocować lampę za pomocą sznurków, karabinków lub opasek zaciskowych
 • rzep Velcro okalający panel z tyłu zapewniający dodatkowy sposób montażu
 • 2 trzpienie montażowe (prosty i L-kształtny) oraz przegubowy adapter pozwalający zainstalować lampę na statywie pod różnymi kątami
 • przegubowy adapter montażowy wyposażony w otwór na parasolkę
 • składany uchwyt X-Frame zapewniający odpowiednią sztywność podczas pracy z softboxem
 • wygodna instalacja grida lub tkanin dyfuzyjnych na softboxie za pomocą rzepu Velcro
 • w zestawie 2 tkaniny dyfuzyjne oraz grid pozwalający zawęzić wiązkę światła do 45º
 • oferuje maksymalną moc wyjściową na poziomie 200 W
 • natężenie światła bez dodatkowych modyfikatorów to maks. 25030 luksów (przy odległości 0,5 m)
 • regulacja temperatury barwowej światła w zakresie 2500 K - 7500 K
 • wysokie wartości CRI, TLCI oraz SSI zapewniają profesjonalną jakość światła stosowanego w filmie i fotografii
 • 9 predefiniowanych efektów specjalnych (paparazzi, burza z piorunami, telewizor, ogień, stroboskop, eksplozja, uszkodzona żarówka, pulsowanie oraz fajerwerki)
 • 4 krzywe kontroli mocy oświetlenia (liniowa, wykładnicza, logarytmiczna oraz krzywa "S")
 • zdalne sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej Sidus Link (Android/iOS)
 • maksymalny zasięg zdalnego sterowania to aż 80 metrów
 • możliwość jednoczesnej pracy wielu różnych lamp w obrębie systemu Sidus Mesh
 • osobny kontroler Control Box wyposażony w ekran OLED, przyciski i pokrętła sterujące
 • intuicyjny interfejs ułatwiający szybką i wygodną kontrolę parametrów światła
 • kontroler wyposażony w płytkę kompatybilną z uchwytem Lightning Clamp (sprzedawany oddzielnie)
 • gniazdo V-mount pozwalające wygodnie połączyć kontroler z zasilaczem lub kompatybilnym akumulatorem
 • port USB-C umożliwiający podłączenie urządzenia do systemu sterowania DMX512
 • kable z automatyczną blokadą chroniącą przed przypadkowym wypięciem
 • walizka transportowa w zestawie

Wszechstronna i ultramobilna

Są plany filmowe, na których ograniczona przestrzeń znacząco utrudnia pracę ze światłem. Wtedy do akcji wkracza lampa LED Amaran F22x! Elastyczną matę świetlną o wymiarach 60 na 60 cm zainstalujesz wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na duże statywy. Przyklej ją taśmą do sufitu, wykorzystaj opaski zaciskowe, zaczep klamerkami w dogodnym miejscu lub połącz z uchwytami "magic arm". 5 mm grubości i 0,8 kg wagi to parametry, które zapewnią Ci ultramobilność, jakiej nie oferują tradycyjne panele LED zamknięte w ciężkich obudowach.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Wszechstronna i ultramobilna

Uniwersalny system montażu

W zestawie z lampą LED Amaran F22x - V-mount znajdziesz składany uchwyt X-Frame, który zapewni odpowiednią sztywność panelu podczas pracy z modyfikatorami światła lub statywami. Z powodzeniem połączysz go z popularnymi trzpieniami montażowymi, a także z przegubowym adapterem, który umożliwi ukierunkowanie światła pod odpowiednim kątem.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Uniwersalny system montażu

Idealnie rozproszone światło

W zestawie z lampą LED Amaran F22x - V-mount znajdziesz modyfikatory pozwalające zmiękczyć światło, rozproszyć ostre cienie i w razie potrzeby odpowiednio ukierunkować wiązkę. Możesz skorzystać z jednej lub dwóch tkanin dyfuzyjnych (-0,5 EV oraz -2,5 EV) lub sięgnąć po "plaster miodu" (grid 45°). Dzięki rzepom Velcro każdy z modyfikatorów w wygodny sposób zainstalujesz wewnątrz softboxa.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Idealnie rozproszone światło

Regulacja temperatury barwowej światła

Gdy korzystasz z lampy LED Amaran F22x - V-mount, wystarczy obrót pokrętłem lub parę kliknięć w aplikacji mobilnej, aby szybko ustawić właściwą temperaturę barwową światła, w zakresie od 2500 K do 7500 K. Chcesz stworzyć przyjemny ogniskowy klimat biwaku? A może Twoje ujęcie ma podkreślić chłód pochmurnego dnia? Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji nie tylko łatwiej dopasujesz do siebie kolory, ale także nauczysz się kreatywnego myślenia o ciepłych i zimnych barwach w filmie oraz fotografii!

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Regulacja temperatury barwowej światła

Imponująca moc i jakość światła

Innowacyjna mata świetlna to nie tylko ultramobilność i wygodny montaż, ale także wyjątkowe osiągi. Maksymalna moc wyjściowa wynosi tu aż 200 W. Natężenie światła bez dodatkowych modyfikatorów to maks. 25030 luksów (przy odległości 0,5 m). Urządzenie wyróżnia się wysoką jakością nowoczesnych LED-ów. Najlepiej potwierdzają to wskaźniki, takie jak: CRI: ≥95, TLCI: ≥98, CQS: ≥96, SSI (Tungsten): ≥81 oraz SSI (D56): ≥72.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Imponująca moc i jakość światła

Efekty rodem z Hollywood

Wśród innowacji, jakie oferuje lampa LED Amaran F22x - V-mount nie zabrakło zestawu unikalnych efektów specjalnych. Możesz skorzystać z takich symulacji jak: paparazzi, burza z piorunami, telewizor, ogień, stroboskop, eksplozja, uszkodzona żarówka, pulsowanie oraz fajerwerki. Efekty dostosujesz do swoich potrzeb, zmieniając indywidualne parametry z poziomu wbudowanego ekranu lub aplikacji Sidus Link.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Efekty rodem z Hollywood

Ergonomiczny kontroler

Dołączony do zestawu zewnętrzny kontroler Control Box pozwalający sterować lampą waży zaledwie 1,2 kg. Smukła skrzynka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które ceniące sobie minimalizm i ergonomię pracy. Urządzenie wyposażono w jasny wyświetlacz OLED oraz wygodne w obsłudze przyciski, oraz pokrętła. Na jego obudowie znajdziesz płytkę szybkiego montażu, z którą możesz połączyć uchwyt Lighting Clamp. Nie zabrakło też metalowej linki pozwalającej bezpiecznie zawiesić kontroler w wybranym miejscu.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Ergonomiczny kontroler

Uchwyt Lighting Clamp należy dokupić osobno.

Wiele sposobów zasilania

W zestawie z lampą LED Amaran F22x - V-mount znajdziesz tradycyjny zasilacz oraz zestaw niezbędnych kabli. Jeśli planujesz zdjęcia w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdek elektrycznych, nic straconego! Do urządzenia możesz podłączyć zewnętrzny akumulator (należy dokupić go osobno). Gniazdo V-mount, które znajdziesz na kontrolerze, pozwoli zachować porządek na planie i uniknąć niepotrzebnej plątaniny kabli. Połączysz z nim nie tylko kompatybilne akumulatory, ale także zasilacz, który wyposażono w odpowiednią płytkę montażową.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Wiele sposobów zasilania

Lampa LED Amaran F22x - V-mount jest kompatybilna z systemem Sidus Mesh, który umożliwia zdalne sterowanie przy pomocy aplikacji Sidus Link. Pobierzesz ją całkowicie za darmo z Google Play, App Store, Mi App Store lub Huawei App Gallery. Aplikacja pozwala sterować zarówno jednym źródłem światła, jak i całym setupem sprzętu oświetleniowego od marek Aputure i Amaran. Zasięg zdalnej kontroli to aż 80 metrów!

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Aplikacja Sidus Link

Wsparcie dla systemu DMX

Na obudowie kontrolera Control Box znajdziesz port USB-C, który umożliwi podłączenie urządzenia do systemu sterowania DMX512 za pomocą odpowiedniej przejściówki. Jeśli korzystasz z konsoli sterującej, służącej do zarządzania oświetleniem i efektami scenicznymi, lampa LED Amaran F22x - V-mount będzie znakomitym uzupełnieniem takiego zestawu.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Wsparcie dla systemu DMX

Przejściówkę USB-C / DMX należy dokupić oddzielnie.

4 krzywe regulacji

Każdy plan filmowy jest inny. Z lampą Amaran F22x - V-mount znacznie mniej zmiennych może Cię zaskoczyć! Aby zapewnić sobie komfortową pracę w różnych warunkach, możesz wybrać jedną z 4 krzywych kontroli mocy oświetlenia:

 • liniową,
 • wykładniczą,
 • logarytmiczną,
 • krzywą S.

Dzięki nim dostosujesz zachowanie lampy do indywidualnego stylu pracy i aktualnych wymagań.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - 4 krzywe regulacji

Bezpieczny transport

Komfortowy transport oraz bezpieczne przechowywanie lampy i akcesoriów umożliwia poręczna walizka dołączona do zestawu. Przegródki sprawią, że wyjmowanie i chowanie sprzętu będzie jeszcze wygodniejsze. Walizka została pokryta przyjemnym w dotyku materiałem. Jej grubość to zaledwie 10,5 cm, dzięki czemu ultramobilna lampa Amaran F22x - V-mount nie zajmie dużo miejsca w transporcie.

Lampa LED Amaran F22x - V-mount - Bezpieczny transport

Specyfikacja

 • model: Amaran F22x - V-mount

 • CRI: ≥95

 • TLCI: ≥98

 • CQS: ≥96

 • TM-30 RF: 94 (wartość uśredniona)

 • TM-30 RG: 104 (wartość uśredniona)

 • SSI (Tungsten): ≥81

 • SSI (D56): ≥72

 • kąt świecenia:

  • 180º
  • 45º (z gridem)
 • maksymalna moc wyjściowa: 200 W

 • maksymalny pobór mocy: 240 W

 • prąd roboczy: 5 A

 • zasilanie:

  • sieciowe (AC): 48 V DC
  • akumulator D-Tap: 12 V - 28,8 V DC
 • kompatybilne akumulatory:

  • 16,8 V
  • 26 V
  • 28,8 V (pełna moc wyjściowa)
 • kable zasilające:

  • DC: z blokadą mocowania (3 m)
  • AC: IEC C13 AC z blokadą mocowania (4 m)
 • dozwolona temperatura pracy: - 10°C - 40°C

 • sterowanie:

  • panel kontrolny lampy
  • aplikacja Sidus Link
  • DMX
 • łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.0 (Sidus Mesh)

 • maksymalny zasięg zdalnego sterowania: 80 m

 • możliwość aktualizacji oprogramowania: poprzez aplikację Sidus Link

 • ekran: OLED

 • chłodzenie: naturalne odprowadzanie ciepła

 • punkty montażowe: 3x gwint 1/4"

 • przewidywana żywotność LED: 50000 h

 • szacowana zmiana barwy LED: 2% (po upływie 6000 h)

 • certyfikaty: CE, FCC, cTUVus, KC, NCC, ROHS

 • wymiary:

  • lampa: 60 x 60 x 0,5 cm
  • kontroler: 19 x 15 x 7 cm
  • torba transportowa: 66 x 35 x 10,5 cm
 • waga:

  • lampa: 0,8 kg
  • kontroler: 1,2 kg
  • zasilacz: 0,7 kg
  • uchwyt: 0,66 kg

Zawartość zestawu

 • lampa LED Amaran F22x - V-mount
 • kontroler Control Box
 • składany uchwyt X-Frame
 • przegubowy adapter montażowy
 • zasilacz z uchwytem V-mount
 • kabel zasilający AC
 • kabel przedłużający (3 m)
 • trzpień montażowy (prosty)
 • trzpień montażowy w kształcie litery "L"
 • softbox
 • grid 45º ("plaster miodu")
 • 2x tkanina dyfuzyjna
 • walizka transportowa

Fotometria

CCTOdległośćBrak modyfikatoraSoftbox (-0,5 EV)Softbox (-2,5 EV)
2500 K 0,5 m 19400 lx 11540 lx 9220 lx
2500 K 1 m 5710 lx 3750 lx 2870 lx
2500 K 3 m 689 lx 486 lx 349 lx
3200 K 0,5 m 19930 lx 12440 lx 9870 lx
3200 K 1 m 6050 lx 3940 lx 3087 lx
3200 K 3 m 706 lx 512 lx 387 lx
4300 K 0,5 m 21710 lx 13120 lx 10310 lx
4300 K 1 m 6500 lx 4210 lx 3220 lx
4300 K 3 m 770 lx 543 lx 393 lx
5600 K 0,5 m 23270 lx 14040 lx 10950 lx
5600 K 1 m 6960 lx 4510 lx 3450 lx
5600 K 3 m 824 lx 582 lx 422 lx
6500 K 0,5 m 24470 lx 14770 lx 11350 lx
6500 K 1 m 7200 lx 4690 lx 3230 lx
6500 K 3 m 836 lx 619 lx 462 lx
7500 K 0,5 m 25030 lx 15120 lx 11800 lx
7500 K 1 m 7510 lx 4860 lx 3720 lx
7500 K 3 m 886 lx 626 lx 455 lx