Lampa LED Amaran F22c - V-mount

5 099,00 zł

Amaran F22c - V-mount to elastyczna mata świetlna o wymiarach 60 na 60 cm, która stanowi wspaniałą alternatywę dla ciężkich paneli LED, zamkniętych w dużych obudowach. To idealny wybór do pracy w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Urządzenie ma 5 mm grubości i waży zaledwie 880 g. Zainstalujesz je w dowolnym miejscu za pomocą taśmy, rzepów Velcro lub opasek zaciskowych. Maksymalna moc wyjściowa lampy to aż 200 W. Innowacyjne diody LED RGBWW pozwolą na pracę z kolorowym światłem (paleta HSI) i regulację temperatury barwowej (2500 K - 7500 K). Rozkładany uchwyt X-Frame umożliwi połączenie lampy z profesjonalnymi statywami i uchwytami. W zestawie nie zabrakło też softboxa, grida, zasilacza oraz walizki transportowej.

Niedostępny


 • Produkty bezpośrednio od dystrybutora! Produkty bezpośrednio od dystrybutora!
 • Kup do 15:00. Wyślemy od razu! Kup do 15:00. Wyślemy od razu!
 • Masz 14 dni na zwrot towaru! Masz 14 dni na zwrot towaru!
 • Dostawa za granicę? Napisz do nas! Dostawa za granicę? Napisz do nas!

Amaran F22c - V-mount to elastyczna mata świetlna o wymiarach 60 na 60 cm, która stanowi wspaniałą alternatywę dla ciężkich paneli LED, zamkniętych w dużych obudowach. To idealny wybór do pracy w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Urządzenie ma 5 mm grubości i waży zaledwie 880 g. Zainstalujesz je w dowolnym miejscu za pomocą taśmy, rzepów Velcro lub opasek zaciskowych. Maksymalna moc wyjściowa lampy to aż 200 W. Innowacyjne diody LED RGBWW pozwolą na pracę z kolorowym światłem (paleta HSI) i regulację temperatury barwowej (2500 K - 7500 K). Rozkładany uchwyt X-Frame umożliwi połączenie lampy z profesjonalnymi statywami i uchwytami. W zestawie nie zabrakło też softboxa, grida, zasilacza oraz walizki transportowej.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount

Główne cechy produktu

 • elastyczna mata świetlna o wymiarach 60 na 60 cm
 • wysoka jakość wykonania zapewniająca ogromną wytrzymałość
 • znakomita alternatywa dla ciężkich lamp i tradycyjnych paneli LED
 • idealny wybór do pracy w ciasnych i trudno dostępnych miejscach
 • kontrola koloru światła w obrębie przestrzeni barw HSI
 • regulacja temperatury barwowej światła w zakresie 2500 K - 7500 K
 • specjalne programy imitujące pracę z kolorowymi foliami efektowymi (GEL)
 • dodatkowa korekta barwy zielonej oraz magenta (± 1,00 G)
 • wysokie wartości CRI, TLCI oraz SSI zapewniają profesjonalną jakość światła stosowanego w filmie i fotografii
 • oferuje maksymalną moc wyjściową na poziomie 200 W
 • natężenie światła bez dodatkowych modyfikatorów to maks. 23250 luksów (przy odległości 0,5 m)
 • regulacja temperatury barwowej światła w zakresie 2500 K - 7500 K
 • wysokie wartości CRI, TLCI oraz SSI zapewniają profesjonalną jakość światła stosowanego w filmie i fotografii
 • 15 predefiniowanych efektów specjalnych (klub muzyczny, paparazzi, burza z piorunami, telewizor, świeca, ognisko, stroboskop, eksplozja, uszkodzona żarówka, pulsowanie, spawanie, radiowóz, "przenikanie" światła, impreza oraz fajerwerki)
 • 4 krzywe kontroli mocy oświetlenia (liniowa, wykładnicza, logarytmiczna oraz krzywa "S")
 • zdalne sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej Sidus Link (Android/iOS)
 • maksymalny zasięg zdalnego sterowania to aż 80 metrów
 • możliwość jednoczesnej pracy wielu różnych lamp w obrębie systemu Sidus Mesh
 • 5 mm grubości pozwoli zainstalować ją w dowolnym miejscu – wystarczy gafer lub klamerki
 • waży zaledwie 880 g, dzięki czemu sprawdzi się w połączeniu z wysięgnikami i ramionami statywowymi c-stand, które pozwalają oświetlać sceny z góry
 • metalowe pierścienie pozwalające zamocować lampę za pomocą sznurków, karabinków lub opasek zaciskowych
 • rzep Velcro okalający panel z tyłu zapewniający dodatkowy sposób montażu
 • 2 trzpienie montażowe (prosty i L-kształtny) oraz przegubowy adapter pozwalający zainstalować lampę na statywie pod różnymi kątami
 • przegubowy adapter montażowy wyposażony w otwór na parasolkę
 • składany uchwyt X-Frame zapewniający odpowiednią sztywność podczas pracy z softboxem
 • wygodna instalacja grida lub tkanin dyfuzyjnych na softboxie za pomocą rzepu Velcro
 • w zestawie 2 tkaniny dyfuzyjne oraz grid pozwalający zawęzić wiązkę światła do 45º
 • osobny kontroler Control Box wyposażony w ekran OLED, przyciski i pokrętła sterujące
 • intuicyjny interfejs ułatwiający szybką i wygodną kontrolę parametrów światła
 • możliwość zaprogramowania ustawień, które w ciągu sekundy wywołasz za pomocą specjalnych przycisków
 • kontroler wyposażony w płytkę kompatybilną z uchwytem Lightning Clamp (sprzedawany oddzielnie)
 • gniazdo V-mount pozwalające wygodnie połączyć kontroler z zasilaczem lub kompatybilnym akumulatorem
 • port USB-C umożliwiający podłączenie urządzenia do systemu sterowania DMX512
 • kable z automatyczną blokadą chroniącą przed przypadkowym wypięciem
 • walizka transportowa w zestawie

Wszechstronna i ultramobilna

Są plany filmowe, na których ograniczona przestrzeń znacząco utrudnia pracę ze światłem. Wtedy do akcji wkracza lampa LED Amaran F22c! Elastyczną matę świetlną o wymiarach 60 na 60 cm zainstalujesz wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na duże statywy. Przyklej ją taśmą do sufitu, wykorzystaj opaski zaciskowe, zaczep klamerkami w dogodnym miejscu lub połącz z uchwytami "magic arm". 5 mm grubości i 880 g wagi to parametry, które zapewnią Ci ultramobilność, jakiej nie oferują tradycyjne panele LED zamknięte w ciężkich obudowach.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Wszechstronna i ultramobilna

Magia kolorowego światła

Zastosowanie nowoczesnego układu RGBWW pozwala swobodnie zmieniać kolor światła w obrębie przestrzeni barw HSI. Regulacja intensywności, odcienia oraz saturacji zapewni Ci tysiące możliwych kombinacji ustawień. W trosce o perfekcyjne dopasowanie barwy światła do Twoich potrzeb producent zadbał również o funkcję dostrajania zielonej oraz magentowej poświaty. Nie zabrakło też symulacji filtrów żelowych (GEL). Nie musisz już kupować kolorowych folii – z lampą Amaran F22c zastąpi je nowoczesna technologia!

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Magia kolorowego światła

200 W mocy wyjściowej

Innowacyjna mata świetlna to nie tylko ultramobilność i wygodny montaż, ale także wyjątkowe osiągi. Maksymalna moc wyjściowa wynosi tu aż 200 W. Natężenie światła bez dodatkowych modyfikatorów to maks. 25030 luksów (przy odległości 0,5 m). Urządzenie wyróżnia się wysoką jakością nowoczesnych LED-ów. Najlepiej potwierdzają to wskaźniki, takie jak: CRI: ≥95, TLCI: ≥97, CQS: ≥96, SSI (Tungsten): ≥83 oraz SSI (D56): ≥74.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - 200 W mocy wyjściowej

Ciepło / zimno

Gdy korzystasz z lampy LED Amaran F22c - V-mount, wystarczy obrót pokrętłem lub parę kliknięć w aplikacji mobilnej, aby szybko ustawić właściwą temperaturę barwową światła, w zakresie od 2500 K do 7500 K. Chcesz stworzyć przyjemny ogniskowy klimat biwaku? A może Twoje ujęcie ma podkreślić chłód pochmurnego dnia? Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji nie tylko łatwiej dopasujesz do siebie kolory, ale także nauczysz się kreatywnego myślenia o ciepłych i zimnych barwach w filmie oraz fotografii!

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Ciepło / zimno

Pozbądź się cieni!

W zestawie z lampą LED Amaran F22c - V-mount znajdziesz modyfikatory pozwalające zmiękczyć światło, rozproszyć ostre cienie i w razie potrzeby odpowiednio ukierunkować wiązkę. Możesz skorzystać z jednej lub dwóch tkanin dyfuzyjnych (-0,5 EV oraz -2,5 EV) lub sięgnąć po "plaster miodu" (grid 45°). Dzięki rzepom Velcro każdy z modyfikatorów w wygodny sposób zainstalujesz wewnątrz softboxa.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Pozbądź się cieni!

Wygodny montaż

W zestawie z lampą LED Amaran F22c - V-mount znajdziesz składany uchwyt X-Frame, który zapewni odpowiednią sztywność panelu podczas pracy z modyfikatorami światła lub statywami. Z powodzeniem połączysz go z popularnymi trzpieniami montażowymi, a także z przegubowym adapterem, który umożliwi ukierunkowanie światła pod odpowiednim kątem.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Wygodny montaż

15 efektów specjalnych

Wśród innowacji, jakie oferuje lampa LED Amaran F22c - V-mount nie zabrakło zestawu unikalnych efektów specjalnych. Spektakularne kombinacje błysków i zmieniających się kolorów pozwolą skorzystać z takich symulacji jak: klub muzyczny, paparazzi, burza z piorunami, telewizor, świeca, ognisko, stroboskop, eksplozja, uszkodzona żarówka, pulsowanie, spawanie, radiowóz, "przenikanie" światła, impreza oraz fajerwerki. Każdy z efektów możesz dostosować do swoich potrzeb, zmieniając indywidualne parametry z poziomu wbudowanego ekranu lub aplikacji Sidus Link.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - 15 efektów specjalnych

Kontroler Control Box

Dołączony do zestawu zewnętrzny kontroler Control Box pozwalający sterować lampą waży zaledwie 1,2 kg. Smukła skrzynka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które ceniące sobie minimalizm i ergonomię pracy. Urządzenie wyposażono w jasny wyświetlacz OLED oraz wygodne w obsłudze przyciski, oraz pokrętła. Na jego obudowie znajdziesz płytkę szybkiego montażu, z którą możesz połączyć uchwyt Lighting Clamp. Nie zabrakło też metalowej linki pozwalającej bezpiecznie zawiesić kontroler w wybranym miejscu.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Kontroler Control Box

Uchwyt Lighting Clamp należy dokupić osobno.

Akumulator lub zasilacz

W zestawie z lampą LED Amaran F22c - V-mount znajdziesz tradycyjny zasilacz oraz zestaw niezbędnych kabli. Jeśli planujesz zdjęcia w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdek elektrycznych, nic straconego! Do urządzenia możesz podłączyć zewnętrzny akumulator (należy dokupić go osobno). Gniazdo V-mount, które znajdziesz na kontrolerze, pozwoli zachować porządek na planie i uniknąć niepotrzebnej plątaniny kabli. Połączysz z nim nie tylko kompatybilne akumulatory, ale także zasilacz, który wyposażono w odpowiednią płytkę montażową.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Akumulator lub zasilacz

Zewnętrzny akumulator nie jest częścią zestawu.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount jest kompatybilna z systemem Sidus Mesh, który umożliwia zdalne sterowanie przy pomocy aplikacji Sidus Link. Pobierzesz ją całkowicie za darmo z Google Play, App Store, Mi App Store lub Huawei App Gallery. Aplikacja pozwala sterować zarówno jednym źródłem światła, jak i całym setupem sprzętu oświetleniowego od marek Aputure i Amaran. Zasięg zdalnej kontroli to aż 80 metrów!

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Aplikacja Sidus Link

4 krzywe regulacji

Każdy plan filmowy jest inny. Z lampą Amaran F22c - V-mount znacznie mniej zmiennych może Cię zaskoczyć! Aby zapewnić sobie komfortową pracę w różnych warunkach, możesz wybrać jedną z 4 krzywych kontroli mocy oświetlenia:

 • liniową,
 • wykładniczą,
 • logarytmiczną,
 • krzywą S.

Dzięki nim dostosujesz zachowanie lampy do indywidualnego stylu pracy i aktualnych wymagań.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - 4 krzywe regulacji

Wsparcie dla systemu DMX

Na obudowie kontrolera Control Box znajdziesz port USB-C, który umożliwi podłączenie urządzenia do systemu sterowania DMX512 za pomocą odpowiedniej przejściówki. Jeśli korzystasz z konsoli sterującej, służącej do zarządzania oświetleniem i efektami scenicznymi, lampa LED Amaran F22c - V-mount będzie znakomitym uzupełnieniem takiego zestawu.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Wsparcie dla systemu DMX

Przejściówkę USB-C / DMX należy dokupić oddzielnie.

Wygodny transport

Komfortowy transport oraz bezpieczne przechowywanie lampy i akcesoriów umożliwia poręczna walizka dołączona do zestawu. Przegródki sprawią, że wyjmowanie i chowanie sprzętu będzie jeszcze wygodniejsze. Walizka została pokryta przyjemnym w dotyku materiałem. Jej grubość to zaledwie 10,5 cm, dzięki czemu ultramobilna lampa Amaran F22c - V-mount nie zajmie dużo miejsca w transporcie.

Lampa LED Amaran F22c - V-mount - Wygodny transport

Specyfikacja

 • model: Amaran F22c - V-mount

 • CRI: ≥95

 • TLCI: ≥97

 • CQS: ≥96

 • TM-30 RF: 94 (wartość uśredniona)

 • TM-30 RG: 102 (wartość uśredniona)

 • SSI (Tungsten): ≥83

 • SSI (D56): ≥74

 • diody LED: czerwone, zielone, niebieskie, białe ciepłe oraz białe chłodne

 • kąt świecenia:

  • 180º
  • 45º (z gridem)
 • maksymalna moc wyjściowa: 200 W

 • maksymalny pobór mocy: 240 W

 • prąd roboczy: 5 A

 • zasilanie:

  • sieciowe (AC): 48 V DC
  • akumulator D-Tap: 12 V - 28,8 V DC
 • kompatybilne akumulatory:

  • 16,8 V
  • 26 V
  • 28,8 V (pełna moc wyjściowa)
 • kable zasilające:

  • DC: z blokadą mocowania (3 m)
  • AC: IEC C13 AC z blokadą mocowania (4 m)
 • dozwolona temperatura pracy: - 10°C - 40°C

 • sterowanie:

  • panel kontrolny lampy
  • aplikacja Sidus Link
  • DMX
 • łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.0 (Sidus Mesh)

 • maksymalny zasięg zdalnego sterowania: 80 m

 • możliwość aktualizacji oprogramowania: poprzez aplikację Sidus Link

 • ekran: OLED

 • chłodzenie: naturalne odprowadzanie ciepła

 • punkty montażowe: 3x gwint 1/4"

 • przewidywana żywotność LED: 50000 h

 • szacowana zmiana barwy LED: 2% (po upływie 6000 h)

 • certyfikaty: CE, FCC, cTUVus, KC, NCC, ROHS

 • wymiary:

  • lampa: 60 x 60 x 0,5 cm
  • lampa z zainstalowanym softboxem: 62,5 x 62,5 x 10,5 cm
  • kontroler: 19 x 15 x 7 cm
  • torba transportowa: 66 x 35 x 10,5 cm
 • waga:

  • lampa: 0,88 kg
  • lampa z zainstalowanym softboxem: 2,83 kg
  • grid: 116 g
  • kontroler: 1,2 kg
  • zasilacz: 1,1 kg
  • uchwyt: 0,66 kg
  • cały zestaw z walizką transportową: 7,92 kg

Zawartość zestawu

 • lampa LED Amaran F22c - V-mount
 • kontroler Control Box
 • składany uchwyt X-Frame
 • przegubowy adapter montażowy
 • zasilacz z uchwytem V-mount
 • kabel zasilający AC
 • kabel przedłużający (3 m)
 • trzpień montażowy (prosty)
 • trzpień montażowy w kształcie litery "L"
 • softbox
 • grid 45º ("plaster miodu")
 • 2x tkanina dyfuzyjna
 • walizka transportowa

Fotometria

CCTOdległośćBrak modyfikatoraSoftbox (-0,5 EV)Softbox (-2,5 EV)
2500 K 0,5 m 18040 lx 11260 lx 8800 lx
2500 K 1 m 5500 lx 3780 lx 2690 lx
2500 K 3 m 672 lx 505 lx 333 lx
3200 K 0,5 m 18760 lx 11900 lx 9110 lx
3200 K 1 m 5750 lx 4030 lx 2870 lx
3200 K 3 m 703 lx 534 lx 352 lx
4300 K 0,5 m 19720 lx 12470 lx 9570 lx
4300 K 1 m 5930 lx 4300 lx 3000 lx
4300 K 3 m 736 lx 564 lx 372 lx
5600 K 0,5 m 21260 lx 13400 lx 10340 lx
5600 K 1 m 6420 lx 4610 lx 3260 lx
5600 K 3 m 790 lx 603 lx 402 lx
6500 K 0,5 m 22250 lx 13860 lx 10820 lx
6500 K 1 m 6770 lx 4840 lx 3400 lx
6500 K 3 m 823 lx 630 lx 421 lx
7500 K 0,5 m 23250 lx 14610 lx 11340 lx
7500 K 1 m 7080 lx 4980 lx 3550 lx
7500 K 3 m 870 lx 661 lx 441 lx