Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E

2 199,00 zł

Techart PRO LM-EA9 to nowa odsłona adaptera bagnetowego stworzonego z myślą o twórcach zakochanych w obrazie rysowanym przez analogowe obiektywy Leica M, Voigtlander VM, lub Zeiss ZM. Urządzenie nie tylko pozwala połączyć je z mocowaniem Sony E, ale także oferuje w pełni działający autofocus! Po 7 latach rozwoju zyskujemy jeszcze lepszą wydajność ostrzenia, nowe cichsze silniki, większy udźwig (500 g), wsparcie dla szerszej gamy aparatów oraz port USB. Brak wystających elementów zapewni Ci większą kompatybilność z akcesoriami. Techart PRO LM-EA9, dzięki zaawansowanej technologii, jest jeszcze mniejszy i lepiej dopasowany do aparatów Sony. Oferuje również wsparcie dla najnowszych funkcji, takich jak 3-osiowa stabilizacja obrazu oraz ostrzenie w trybach AF-S, AF-C oraz Eye & Face AF.

Niedostępny


 • Produkty bezpośrednio od dystrybutora! Produkty bezpośrednio od dystrybutora!
 • Kup do 15:00. Wyślemy od razu! Kup do 15:00. Wyślemy od razu!
 • Masz 14 dni na zwrot towaru! Masz 14 dni na zwrot towaru!
 • Dostawa za granicę? Napisz do nas! Dostawa za granicę? Napisz do nas!

Techart PRO LM-EA9 to nowa odsłona adaptera bagnetowego stworzonego z myślą o twórcach zakochanych w obrazie rysowanym przez analogowe obiektywy Leica M, Voigtlander VM, lub Zeiss ZM. Urządzenie nie tylko pozwala połączyć je z mocowaniem Sony E, ale także oferuje w pełni działający autofocus! Po 7 latach rozwoju zyskujemy jeszcze lepszą wydajność ostrzenia, nowe cichsze silniki, większy udźwig (500 g), wsparcie dla szerszej gamy aparatów oraz port USB. Brak wystających elementów zapewni Ci większą kompatybilność z akcesoriami. Techart PRO LM-EA9, dzięki zaawansowanej technologii, jest jeszcze mniejszy i lepiej dopasowany do aparatów Sony. Oferuje również wsparcie dla najnowszych funkcji, takich jak 3-osiowa stabilizacja obrazu oraz ostrzenie w trybach AF-S, AF-C oraz Eye & Face AF.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E

Główne cechy produktu

 • rewolucyjny adapter bagnetowy przeznaczony do pracy z obiektywami Leica M i aparatami z mocowaniem Sony E
 • kompatybilny również z analogowymi obiektywami Voigtlander VM oraz Zeiss ZM
 • pierwsza na świecie okrągła konstrukcja bez wystających elementów (większa kompatybilność z akcesoriami)
 • kompatybilny z większością modeli aparatów Sony z pełną klatką i APS-C (m.in. A7R5, A7R4, A7R, A1, A9ii, A7C, A6600, ZV-E10)
 • ulepszona wydajność i prędkość działania autofocusa
 • kompatybilny z obiektywami o maks. wadze 500 g
 • 4 małe i lekkie silniki serwo zapewniające cichsze i bardziej precyzyjne działanie
 • wsparcie dla 3-osiowej stabilizacji obrazu w aparacie
 • wsparcie dla 3 różnych trybów autofocus: AF-S, AF-C oraz Eye & Face AF
 • optymalny dystans wydłużenia adaptera podczas ostrzenia wynoszący 4,5 mm
 • wygodna aktualizacja oprogramowania za pomocą kabla USB
 • możliwość połączenia z innymi adapterami pozwala dodać autofocus do niemal każdego obiektywu (m.in. EF, F, OM, PK, FD, LR, L39)

Poruszyć legendę

Obiektywy systemu M z założenia projektowane są z myślą o jak najlepszej jakości optycznej – bez kompromisów, jeżeli chodzi o wagę czy materiał. Nie mają także systemu autofocus wymuszającego niską wagę soczewek i ustępstwa konstrukcyjne. Metalowe tubusy i najwyższej jakości optyka pozwalają uzyskać powalające rezultaty. Zdjęcia uchwycone tym sprzętem posiadają własny, unikatowy charakter i są przy tym niesamowicie szczegółowe oraz ostre. Przy manualnym ostrzeniu czas robienia fotografii może się jednak wydłużyć. I tutaj, po siedmiu latach prac nad udoskonaleniem modelu Techart PRO LM-EA7, do gry wkracza adapter Techart Pro LM-EA9.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Poruszyć legendę - Poruszyć legendę

Unikalny design

Techart PRO LM-EA9 to pierwszy na świecie adapter bagnetowy tego typu, pozbawiony wystających elementów. Okrągła konstrukcja sprawia, że podczas podłączania dodatkowych akcesoriów lub instalacji body na statywie, żadna część nie będzie blokować dostępu do aparatu. Ergonomiczna konstrukcja i niewielkie wymiary, czynią ten adapter jeszcze bardziej praktycznym i łatwym do przenoszenia.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Poruszyć legendę - Unikalny design

Niemożliwe staje się rzeczywistością

Techart PRO LM-EA9 nie ingeruje w działanie założonego na nim obiektywu, nie porusza jego pierścieniami ani nie dodaje żadnego elementu optycznego, który mógłby zmienić charakter kreowanego obrazu. W jaki wiec sposób ustawiana jest ostrość? Adapter wyposażony został w niezwykle precyzyjny zestaw 4 silników serwo, które przybliżają i oddalają cały obiektyw od matrycy światłoczułej. Wbudowany układ scalony w połączeniu z elektroniką aparatu ustala odpowiednią pozycję Twojego szkła, ostrząc w ten sposób w wybranym punkcie.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Niemożliwe staje się rzeczywistością

Siła czterech silników

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 został wyposażony w 4 silniki serwo, które umieszczono dookoła bagnetu. Dzięki nim adapter zapewnia nie tylko szybsze ostrzenie, ale również jest w stanie obsługiwać cięższe obiektywy (do 500 g) bez efektu "wobblingu". Oznacza to, że połączysz z aparatem Sony jeszcze szerszą gamę analogowych szkieł, nie martwiąc się o ich wagę. Metalowa, dobrze spasowana obudowa, pod którą zamknięto silniki, da Ci również poczucie solidności i bezpieczeństwa.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Siła czterech silników

Szybko i precyzyjnie

Nowoczesne komponenty oraz ciągle rozwijane oprogramowanie gwarantują błyskawiczną i precyzyjną pracę. W zależności od zastosowanego aparatu ostrzenie może być równie szybkie i dokładne, jak w obiektywach z wbudowanym układem AF. Adapter współpracuje m.in. z aparatami Sony A7R5, A7R4, A7R, A1, A9ii, A7C, A6600 oraz ZV-E10.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Szybko i precyzyjnie

AF-S / AF-C / Eye & Face AF

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 umożliwia ostrzenie nie tylko w trybie AF-S, ale także w trybie ciągłym AF-C, niezastąpionym podczas fotografowania poruszających się obiektów. Nowością jest również wsparcie opcji Eye & Face AF. To tryb automatycznego ostrzenia na oczy lub na twarz. Z adapterem bagnetowym LM-EA9 z powodzeniem wykorzystasz swoje ulubione obiektywy w fotografii sportowej czy przyrodniczej, gdzie liczy się każda sekunda!

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - AF-S / AF-C / Eye & Face AF

Stabilizacja obrazu

Autofocus w klasycznych obiektywach manualnych, możliwość ostrzenia z bliska, ogromna kompatybilność i perfekcyjna jakość wykonania. Czego chcieć więcej? Inżynierowie Techarta znają odpowiedź na to pytanie – stabilizacji obrazu. Jeśli Twój aparat wspiera tę funkcję, będziesz mógł/mogła z niej skorzystać. 3-osiowa stabilizacja obrazu z wykorzystaniem analogowych obiektywów w końcu stała się faktem!

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Stabilizacja obrazu

Nie tylko M

Adapter LM-EA9 wyposażony został w mocowanie M. Nie oznacza to jednak, że jego użyteczność kończy się tylko na obiektywach do aparatów dalmierzowych. Przy wykorzystaniu odpowiedniego adaptera na bagnet Leica M nowe życie tchnąć możesz w obiektywy z mocowaniami: Canon FD, Leica R, L39, Nikon F, Canon EF, Pentax K, Contax Yashica C/Y, Minolta MD, M42, Olympus OM, Sony Alpha, DKL, Exakta, Contarex CRX, Rollei QBM, Arri PL oraz Konica AR.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Nie tylko M

Aktualizacja oprogramowania

Aby Twój adapter bagnetowy Techart Pro LM-EA9 był zawsze kompatybilny z najnowszymi obiektywami oraz aparatami, producent umożliwia aktualizację oprogramowania. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i wgrać najnowszy software.

Adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E - Aktualizacja oprogramowania

**Uwaga! Oprogramowanie adaptera Techart PRO LM-EA9, podobnie jak oprogramowanie innych adapterów bagnetowych dostępnych na rynku, opiera swoje działanie na wynikach inżynierii odwrotnej. Pomimo najszczerszych chęci oraz ogromnej ilości pracy włożonej w rozwój oprogramowania nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności urządzenia ze wszystkimi obiektywami oraz aparatami. Aktualna lista znanych problemów dostępna jest na stronie producenta pod adresem: www.techartpro.com

Specyfikacja

 • model: Techart PRO LM-EA9
 • mocowanie obiektywu: Leica M
 • mocowanie korpusu: Sony E
 • udźwig: do 500 g
 • waga: 135 g (bez akcesoriów)
 • wymiary: 6,8 x 6,8 x 1,8 cm

Kompatybilność

 • obiektywy z mocowaniem Leica M
 • obiektywy innych systemów poprzez adapter bagnetowy Leica M
 • starsze i nowe modele aparatów Sony (m.in. A1, A7 IV, A7R IV, a7S III)
Uwaga! Dokładna lista kompatybilności dostępna na stronie producenta www.techartpro.com

Zawartość zestawu

 • adapter bagnetowy z autofocusem Techart PRO LM-EA9 - Leica M / Sony E
 • dekielek Leica M
 • dekielek Sony E