Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 1
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 2
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 3
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 4
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 5
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 6
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 1
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 2
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 3
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 4
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 5
Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon - Zdjęcie 6

Lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon

819,00 zł

Yongnuo YN968C to innowacyjna lampa reporterska, łącząca zalety światła błyskowego i ciągłego. Lampa posiada wbudowany odbiornik umożliwiający radiową komunikację z wyzwalaczami w systemie Yongnuo YN622C oraz YN560.

Niedostępny


 • Produkty bezpośrednio od dystrybutora! Produkty bezpośrednio od dystrybutora!
 • Kup do 15:00. Wyślemy od razu! Kup do 15:00. Wyślemy od razu!
 • Masz 14 dni na zwrot towaru! Masz 14 dni na zwrot towaru!
 • Dostawa za granicę? Napisz do nas! Dostawa za granicę? Napisz do nas!

Yongnuo YN968C to innowacyjna lampa reporterska, łącząca zalety światła błyskowego i ciągłego. Lampa posiada wbudowany odbiornik umożliwiający radiową komunikację z wyzwalaczami w systemie Yongnuo YN622C oraz YN560.

Dwa rodzaje światła

Cechą charakterystyczną YN968C jest głowica, wyposażona w dwa źródła światła: palnik lampy błyskowej oraz panel z diodami LED. Lampa generuje błysk o liczbie przewodniej GN 60 (ISO 100, 105 mm). Duża moc w połączeniu z krótkimi czasami ładowania gwarantuje gotowość do działania w każdej chwili. W niekorzystnych warunkach oświetleniowych z pomocą przychodzi natomiast panel LED, ułatwiający filmowanie oraz ustawienie ostrości i poprawne kadrowanie sceny.

Tryby pracy

Lampa oferuje trzy tryby pracy: manualny, stroboskopowy oraz automatyczny.

 • Tryb manualny (M) daje użytkownikowi pełną kontrolę nad parametrami lampy. W trybie manualnym moc błysku ustawiana jest ręcznie przez użytkownika.
 • Tryb stroboskopowy (Multi) umożliwia wykonanie serii błysków w trakcie jednej ekspozycji, dzięki niemu tworzyć można kreatywne fotografie obrazujące ruch obiektu w kadrze.
 • Tryb automatyczny (E-TTL) idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie czas odgrywa istotną rolę np. w trakcie reportażu, wesela itp. W trybie tym lampa we współpracy z aparatem dobiera moc błysku na podstawie informacji zebranych z przebłysku pomiarowego.

Wiele metod wyzwalania

Lampa błyskowa Yongnuo YN968C wyzwalana może być na wiele sposobów:

 • Stopka ISO - lampa zamocowana przy użyciu gorącej stopki bezpośrednio na sankach aparatu fotograficznego bądź wyzwalacza radiowego.
 • Złącze PC - przy wykorzystaniu kabla z tradycyjnym złączem PC sync.
 • Tradycyjne wyzwalanie błyskiem (tryby S1 i S2) - z wykorzystaniem fotoceli reagującej na pierwszy błysk innej lampy (S1), bądź dodatkowo, automatycznie pomijającej przedbłyski pomiarowe innej lampy (S2).
 • System optycznego sterowania błyskiem z przeniesieniem automatyki, kompatybilny z lampami marki Canon i Nikon (Sn i Sc).
 • Systemy radiowego sterowania błyskiem Yongnuo YN622C i YN560 - przy wykorzystaniu wbudowanego modułu.

System radiowego wyzwalania błysku

Wbudowany moduł komunikacji radiowej umożliwia komunikację z innymi lampami i wyzwalaczami pracującymi w systemach Yongnuo YN622C i YN560. Zdalne wyzwalanie błysku lamp za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz zapewnia większy niż w przypadku optycznego wyzwalania zasięg (do 100 m). Wyzwalana lampa nie musi także „widzieć” błysku lampy sterującej, dzięki czemu może być ona ukryta za elementami sceny. Dodatkowym atutem komunikacji radiowej jest możność zdalnego sterowania ustawieniami wielu lamp z poziomu interfejsu lampy pracującej w trybie Master.

W systemie YN622C lampa pełnić może rolę jednostki sterującej Master kontrolując parametry błysku lamp YN968C i YN685C oraz lamp podłączonych do wyzwalaczy YN622C, YN622C II. W roli jednostki Slave natomiast odpwiadać może na sygnał pochodzący od lamp YN968C oraz wyzwalaczy YN622-TX, YN622C i YN622C II. W systemie tym lampa oferuje wsparcie dla manualnego (M), stroboskopowego (Multi) oraz automatycznego (ETTL) trybu pracy, bracketinu oraz kompensacji siły błysku, a także umożliwia zarządzanie trzema grupami lamp Slave (A, B oraz C) przydzielonymi do jednego z siedmiu dostępnych kanałów.

W systemie YN560 lampa ustawiona może być wyłącznie w roli jednostki Slave. W trybie tym kompatybilna jest z wyzwalaczami YN560-TX, RF605 oraz RF603 (ustawionymi w trybie YN560). System YN560 oferuje wsparcie dla manualnego (M) oraz stroboskopowego (Multi) trybu pracy, a także umożliwia zarządzanie sześcioma grupami lamp (A, B, C, D, E oraz F) przydzielonymi do jednego z szesnastu kanałów.

System optycznego sterowania błyskiem (Sc/Sn)

YN968C może być także użyta w roli jednostki Slave w systemie optycznego sterowania błyskiem. Odbierać i reagować może na sygnał optyczny od lamp Yongnuo YN568EX II, Canon 580EX II, Nikon SB-700, SB-800, SB-900, SB-910 oraz wbudowanych lamp aparatów Canon (600D, 60D, 7D) i Nikon. W trybie tym lampa może pracować w trybie manualnym oraz TTL.

Synchronizacja z krótkimi czasami migawki (HSS)

Dzięki trybowi HSS możliwa jest synchronizacja błysku z każdą szybkością migawki do 1/8000 sekundy. Zaawansowany system sterujący lampy YN968C dopasowuje serię bardzo krótkich błysków do ruchu kurtyn gwarantując prawidłowe oświetlenie sceny. W standardowych trybach podczas fotografowania z czasami krótszymi niż czas synchronizacji (w zależności od modelu aparatu - zazwyczaj 1/250 s) nie występuje moment, w którym cała matryca byłaby odsłonięta przez migawkę szczelinową. Błysk jest na tyle krótki, że nie pokrywa całego przebiegu migawki. W efekcie część kadru jest niedoświetlona. Tryb HSS jest odpowiedzią na to ograniczenie.

Kompensacja mocy błysku (FEC)

Jest to funkcja pozwalającą wpływać na siłę błysku lampy pracującej w trybie automatycznym E-TTL. Po ustawieniu kompensacji wszystkie błyski wykonywane będą z korektą mocy, tak aby pomóc uzyskać zamierzony przez fotografa efekt. Dla przykładu ustawienie FEC na poziomie -1 EV spowoduje zmniejszenie mocy błysków tak, aby oświetlany temat był niedoświetlony o 1 wartość ekspozycji.

Bracketing mocy błysku (FEB)

Funkcja bracketingu mocy błysku jest narzędziem przydatnym zwłaszcza w sytuacjach, w których oświetlenie sceny zmienia się dynamicznie lub w których użytkownik nie jest pewny z jaką mocą oświetlić kadr. Ustawienie bracketingu sprawia, że trzy kolejne błyski lampy wykonywane będą z różną mocą (np. zdjęcie niedoświetlone, poprawnie oświetlone, prześwietlone). Funkcja ta zwiększa prawdopodobieństwo wykonania prawidłowo naświetlonego zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.

Synchronizacja na obie kurtyny

Tryb umożliwia kreatywne wykorzystanie efektu błysku na początku lub na końcu ekspozycji. Lampa Yongnuo YN968C oferuje synchronizację błysku zarówno z pierwszą, jak i drugą kurtyną, co pozwala w znaczący sposób wpłynąć na charakter wykonywanych zdjęć. Wyzwolenie błysku na drugą kurtynę (na koniec ekspozycji) pozwala uchwycić efekt ruchu za obiektem, np. smugi za jadącym samochodem. W przypadku błyśnięcia na pierwszą kurtynę (na początku ekspozycji) rozmycie zarejestrowane dzięki światłu zastanemu znajduje się przed poruszającym się w kadrze obiektem.

Kierunek i kąt błysku - światło o różnym charakterze

Głowica lampy oferuje wyjątkowo szeroki zakres ruchu, co ułatwia jej szybkie ustawienie w pożądanym kierunku. Automatyczny i manualny zoom palnika lampy, dyfuzory (na oba źródła światła) oraz odbłyśnik pozwalają na kreatywny dobór oświetlenia do wybranej sceny.

Ciągła gotowość do pracy

Zastosowane w lampie błyskowej systemy pozwoliły skrócić czas pomiędzy dwoma wyładowaniami (przy pełnej mocy oraz podstawowym zasilaniu) do 3 sekund, dzięki temu urządzenie zapewnia niemal ciągłą gotowość do pracy.

Uniwersalne zasilanie

Podstawowym źródłem zasilania lampy błyskowej Yongnuo YN968C są cztery ogniwa (baterie lub akumulatory) typu AA. Kompatybilność z uniwersalnymi ogniwami, dostępnymi powszechnie w sklepach na całym świecie sprawia, że lampę użytkować można praktycznie wszędzie. Dodatkowo, aby zoptymalizować pracę lampy wyposażono ją w funkcję oszczędzania energii, która w przypadku długiej bezczynności automatycznie wyłączy lampę.

Wysoka wydajność

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność urządzenia podłączyć można do niego zewnętrzny zasobnik na akumulatory lub power bank np. YN5200. Dodatkowe zewnętrzne źródło zasilania pozwala skrócić czas pomiędzy błyskami oraz przedłużyć czas pracy bez konieczności wymiany akumulatorów.

Asystent AF

Umieszczona z przodu lampy dioda wspomagająca działanie systemu auto-focusa ułatwia uchwycenie idealnie ostrych zdjęć w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Łatwe sterowanie

Czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD oraz intuicyjne i bogate w funkcje menu umożliwiają proste poruszanie się po funkcjach lampy, a duże i wygodne przyciski zapewniają komfort obsługi nawet w rękawiczkach. Możliwe jest także włączenie i wyłączenie sygnałów dźwiękowych informujących o naładowaniu i gotowości do ponownego błysku. Przy współpracy z nowszymi aparatami Canona dostępne jest sterowanie parametrami lampy z poziomu menu aparatu.

Długie użytkowanie

Podzespoły lampy błyskowej YN968C wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów zapewniających długie użytkowanie. Zaawansowany system chroni elementy urządzenia przed przegrzaniem. W przypadku wykrycia podwyższonej temperatury urządzenia mechanizm ochronny poinformuje o tym użytkownika, a następnie ograniczy dostępne funkcje, chroniąc tym samym lampę przed uszkodzeniem.

Pełna kompatybilność

Port micro USB umożliwiający aktualizację oprogramowania zapewnia kompatybilność lampy z nowymi modelami aparatów.

Zestaw akcesoriów

W komplecie z lampą znajdują się praktyczny pokrowiec, filtr CTO do panelu LED oraz podstawka z mocowaniem statywowym żeńskim 1/4”.

Specyfikacja

 • liczba przewodnia: GN 60 (ISO 100, 200 mm)
 • regulacja mocy błysku: 1/128 - 1/1 z krokiem 1/3 EV
 • tryby pracy: manualny / stroboskopowy / automatyczny E- TTL
 • możliwości wyzwalania: na aparacie, poprzez zewnętrzny wyzwalacz radiowy, systemy radiowe Yongnuo YN622C, YN560 (master i slave), zaawansowany system optyczny, standardowe wyzwalanie błyskiem S1 i S2, port PC
 • zoom palnika: 20, 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105, 135, 200 mm
 • zakres ruchu pionowego palnika: -7 - 150°
 • zakres ruchu poziomego palnika: 0° - 180° w każdą stronę
 • czas ładowania palnika: do około 3 s
 • temperatura barwowa błysku: 5600 K
 • czas błysku: 1/200 - 1/20000 s
 • synchronizacja z krótkimi czasami migawki HSS do 1/8000 s
 • temperatura barwowa światła ciągłego: 5500 K
 • natężenie światła ciągłego: 300 lux (w odległości 1 m)
 • zasięg wyzwalacza radiowego: do 100 m w otwartym terenie
 • zasięg wyzwalania optycznego: 10 - 25 m
 • wymiary: 7,8 x 6,5 x 21,4 cm
 • waga: 445 g (bez baterii)
 • zasilanie: 4 x bateria typu AA (wydajność: 100-1500 błysków)
 • mocowanie: gorąca stopka, mocowanie statywowe żeńskie 1/4” w podstawce lampy
 • porty: micro USB, PC sync, port zewnętrznego zasilania

Kompatybilność

 • aparaty marki Canon wyposażone w gorącą stopkę w standardzie ISO

 • aparaty wyposażone w gniazdo PC (przy użyciu kabla PC sync)

 • w systemie radiowego sterowania błyskiem YN622C:

  • w roli Master kompatybilna z: lampami Yongnuo YN968C i YN685C oraz wyzwalaczami YN622C, YN622C II
  • w roli Slave kompatybilna z: lampami Yongnuo YN968C oraz wyzwalaczami YN622-TX, YN622C i YN622C II
 • w systemie radiowego sterowania błyskiem YN560:

  • w roli Slave kompatybilna z: wyzwalaczami YN560-TX, RF605 oraz RF603 (ustawionymi w trybie YN560)
 • w systemie optycznego sterowania błyskiem (Sc/Sn):

  • w roli Slave kompatybilna z: lampami Yongnuo YN568EX II, Canon 580EX II, Nikon SB-700, SB-800, SB-900, SB-910 oraz wbudowanymi lampami aparatów Canon (600D, 60D, 7D) i Nikon
 • w trybie S1 i S2 kompatybilna z większością lamp błyskowych dostępnych na rynku

Zawartość zestawu

 • lampa błyskowa Yongnuo YN968C do Canon
 • filtr pomarańczowy CTO do panelu LED
 • podstawka
 • pokrowiec