Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z

1 549,00 zł

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 to urządzenie, które umożliwia połączenie cenionych obiektywów Contax G z aparatami wyposażonymi w mocowanie Nikon Z. Pierścień oferuje wsparcie dla 2 trybów automatycznego ostrzenia (AF-S i AF-C) oraz możliwość ręcznego ustawiania ostrości (MF). Zapewnia również wsparcie dla funkcji wykrywania twarzy, oczu oraz zwierząt. Wyposażony w ulepszony procesor i bezszczotkowy silnik, gwarantuje szybką reakcję i precyzyjne działanie autofocusa. Adapter wykonano z aluminium lotniczego i stopu miedzi. Dzięki wsparciu dla stabilizacji obrazu (IBIS) oraz różnych trybów autofocusa pozwala cieszyć się pełną funkcjonalnością nowoczesnych aparatów fotograficznych.

Ostatnie sztuki

 • Produkty bezpośrednio od dystrybutora! Produkty bezpośrednio od dystrybutora!
 • Kup do 15:00. Wyślemy od razu! Kup do 15:00. Wyślemy od razu!
 • Masz 14 dni na zwrot towaru! Masz 14 dni na zwrot towaru!
 • Dostawa za granicę? Napisz do nas! Dostawa za granicę? Napisz do nas!

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 to urządzenie, które umożliwia połączenie cenionych obiektywów Contax G z aparatami wyposażonymi w mocowanie Nikon Z. Pierścień oferuje wsparcie dla 2 trybów automatycznego ostrzenia (AF-S i AF-C) oraz możliwość ręcznego ustawiania ostrości (MF). Zapewnia również wsparcie dla funkcji wykrywania twarzy, oczu oraz zwierząt. Wyposażony w ulepszony procesor i bezszczotkowy silnik, gwarantuje szybką reakcję i precyzyjne działanie autofocusa. Adapter wykonano z aluminium lotniczego i stopu miedzi. Dzięki wsparciu dla stabilizacji obrazu (IBIS) oraz różnych trybów autofocusa pozwala cieszyć się pełną funkcjonalnością nowoczesnych aparatów fotograficznych.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z

Główne cechy produktu

 • innowacyjny adapter bagnetowy
 • przeznaczony do pracy z legendarnymi obiektywami wyposażonymi w bagnet Contact X i aparatami z mocowaniem Nikon Z
 • 2 automatyczne tryby ustawiania ostrości (AF-S / AF-C) oraz tryb manualny (MF)
 • kompatybilny z funkcjami wykrywania twarzy, oczu lub zwierząt
 • ulepszony procesor i bezszczotkowy silnik zapewniają jeszcze szybsze działanie autofocusa
 • wsparcie różnych typów automatycznego ostrzenia (dynamic area AF, auto-area AF oraz single-point AF)
 • fizyczne pokrętło regulacji ostrości
 • solidny przycisk blokady
 • obsługa trybu zdjęć seryjnych, timera i samowyzwalacza
 • wykonany z wysokiej jakości aluminium i mosiądzu
 • kompatybilny z wewnętrzną stabilizacją obrazu IBIS (In-Body Image Stabilizer)
 • wygodna aktualizacja oprogramowania za pomocą portu micro USB
 • zasilany bezpośrednio z aparatu

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z to następca docenionego w świecie filmu i fotografii modelu TA-GA3. Był to pierwszy na świecie adapter bagnetowy umożliwiający podłączenie rewelacyjnych obiektywów Contax G do nowoczesnych aparatów, zapewniający dodatkowo wsparcie funkcji autofocus. Model TZG-01 pozwala skorzystać z tej technologii w połączeniu z bagnetem Nikon Z. Dzięki wbudowanemu silnikowi adapter pozwala zautomatyzować działanie mechanizmu odpowiadającego za regulację ostrości. Wsparcie dla trybów AF-S i AF-C dodatkowo rozszerza możliwości robienia zdjęć nowoczesnym sprzętem.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Magia obiektywów Contact G

Mocowanie Contax G wprowadzono na rynek w 1994 z myślą o aparatach Contax G1 i G2. Stałoogniskowe obiektywy wykorzystujące ten system charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, lekkością oraz klasycznymi rozwiązaniami optycznymi. Teraz użytkownicy aparatów Nikon mogą cieszyć się unikalnym doświadczeniem fotografowania z wykorzystaniem legendarnych szkieł, które do dziś cieszą się uznaniem w branży.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Magia obiektywów Contact G

Doskonała jakość wykonania

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z wykonano z wysokiej jakości aluminium lotniczego oraz stopu miedzi. Dzięki temu pierścień oferuje lekkość, topową wytrzymałość i doskonałą precyzję działania. Dopracowana konstrukcja eliminuje możliwość występowania niepożądanych refleksów światła. Odpowiednie dopasowanie do standardu Nikon Z umożliwia też błyskawiczny montaż i demontaż.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Doskonała jakość wykonania

Stabilizacja obrazu

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z wspiera funkcję zintegrowanej stabilizacji obrazu (IBIS). Działa ona z różną czułością, w zależności od ogniskowej. Podczas fotografowania jej wartość w aparacie powinna być ustawiona zgodne z ogniskową obiektywu. Takie parametry pozwalają zmaksymalizować wydajność stabilizacji obrazu. Odpowiednie wartości przysłony dla różnych ogniskowych prezentują się następująco:

przysłona:F1.0F1.1F1.2F1.4F1.6F1.8F2.0F2.2F2.5F2.8
ogniskowa: 90 mm 70 mm 60 mm 50 mm 45 mm 35 mm 28 mm 21 mm 16 mm 15 mm

Obiektywy Contax G są obiektywami z manualną przysłoną, więc ustawienie jej w aparacie nie ma wpływu na ekspozycję podczas fotografowania.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Stabilizacja obrazu

Automatyczne ostrzenie

Wspierane tryby autofocusa obejmują AF-S oraz AF-C, w tym funkcje detekcji twarzy, oczu oraz zwierząt, co umożliwia precyzyjne i szybkie ustawienie ostrości na obiektach znajdujących się w kadrze. Adapter pozwala również regulować ostrość manualnie. Cyfrowa komunikacja z aparatem umożliwia też skorzystanie z trybu zdjęć seryjnych, timera i samowyzwalacza.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Automatyczne ostrzenie

Błyskawiczny czas reakcji

Procesor zastosowany w adapterze Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z został zmodernizowany do 32-bitowej jednostki ARM, co sprawia, że proces transmisji danych jest szybszy, a wydajność autofokusa jeszcze lepsza. Dopracowana konstrukcja pozwala z powodzeniem łączyć nowatorskie funkcje aparatów Nikon z unikalnym obrazkiem rysowanym za pomocą kultowych obiektywów Contax G.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Błyskawiczny czas reakcji

Dopracowany w każdym calu

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 wyposażono w duży przycisk blokady, który pozwala na szybki i wygodny montaż oraz demontaż obiektywu. Nie zabrakło też specjalnego pokrętła, które umożliwia ręczne ustawianie ostrości. Dzięki temu zyskujesz jeszcze większą swobodę pracy z aparatem Nikon Z oraz obiektywami Contax G.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Dopracowany w każdym calu

Aktualizacja oprogramowania

Aby Twój adapter bagnetowy Techart TZG-01 był zawsze kompatybilny z powiększającą się listą wspieranych obiektywów oraz najnowszymi modelami aparatów, producent umożliwia aktualizację oprogramowania. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i wgrać najnowszy software.

Adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z - Aktualizacja oprogramowania

Oprogramowanie adaptera Techart TZG-01, podobnie jak oprogramowanie innych adapterów bagnetowych dostępnych na rynku, opiera swoje działanie na wynikach inżynierii odwrotnej. Pomimo ogromnej ilości pracy włożonej w rozwój oprogramowania nie można zagwarantować pełnej funkcjonalności urządzenia ze wszystkimi obiektywami oraz aparatami. Aktualna lista znanych problemów dostępna jest na stronie producenta pod adresem: www.techartpro.com.

Specyfikacja

 • model: Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z
 • materiały: miedź, aluminiu, tworzywo
 • mocowanie obiektywu: Contax G
 • mocowanie korpusu: Nikon Z
 • aktualizacja oprogramowania: micro USB
 • wymiary: 65,4 x 67 x 17,8 mm
 • waga: 119 g

Kompatybilność

 • obiektywy z mocowaniem Contax G
 • aparaty z mocowaniem Nikon Z

Dokładna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie producenta [www.techartpro.com].

Zawartość zestawu

 • adapter bagnetowy Techart TZG-01 - Contax G / Nikon Z
 • dekielek na przód adaptera
 • dekielek na tył adaptera